Kniha

 

Kniha

Darček vhodný pre každého na rôzne príležitosti (narodeniny, Vianoce….). No dôležité však je aká kniha. Každý sme iný, každý vyhľadáva niečo iné. Niekto uprednostňuje kvalitnú literatúru známych klasických autorov, iného zas poteší nový bestseller. Odporúčame zvoliť tento darček jedine v prípade, že poznáte čitateľský vkus dotyčného človeka. A taktiež si overiť, či už náhodou daný titul nemá doma. Ale keď obdarovaný si rozbalí darček a uvidí knihu, po ktorej túži, bude to nielen jeho radosť, ale aj vaša. Kniha je veľmi pekný dar a dotyčnému dávame tým najavo, že my vieme, čo ho zaujíma.

Tipy na knihy:

Mnohých ľudí láka dobrodružstvo, tajomstvo a prekvapenie, čo poskytuje čítanie detektívok. V súčasnosti sú veľmi populárne mrazivé detektívky severských autorov, ktoré v sebe nesú prvky mystiky. Najznámejším autorom je Jo Nesbo.

Za detektívnymi príbehmi však nemusíme chodiť až do Škandinávie. Máme aj slovenského autora Dominika Dana, kriminálne príbehy odohrávajúce sa v našom hlavnom meste.

Ak dotyčného zaujíma politické dianie a hlavne má chuť odhaliť politické pozadie ako aj súvislosti s mafiou, potom odporúčame slovenských autorov: Jozef Karika, Jozef Banáš.

Ženy možno ocenia čítanie rôznych osudov života ženských literárnych hrdiniek. Najpopulárnejšou autorkou takýchto príbehov je Táňa Keleová-Vasilková.

Mladých ľudí zas oslovia príbehy zo života mladých, či už známy Maxim E.Matkim, alebo Eva Urbaníková či knihy od iných autorov, ktoré vyšli v jej vydavateľstve.

Pre priaznivcov mystiky, tajomstva, ale aj poznania historických súvislostí sú ako stvorené známe bestsellery od Dana Browna.

Tajomstvo života, ľudských hodnôt a zmyslu poslania človeka na zemi odorýva vo svojich románoch známy brazílsky spisovateľ Paulo Coelho.

Možno človek, ktorému chcete darovať knihu rád rozmýšľa nad rôznymi otázkami života a hľadá svoju cestu. Motivačná literatúra môže byť nápomocná. V tom prípade odporúčame autorov ako Osho, Miguel Ruiz, Eckhart Tolle.

Pre niekoho, kto holduje zdravému životnému štýlu a rozhodol sa stravovať zdravo, môžu byť užitočné knihy od slovenského lekára a autora kníh o zdravom životnom štýle Igora Bukovského.

Deti a tínedžeri v súčasnosti siahajú po tzv. fantasy literatúre, napríklad britský autor tejto literatúry Terry Pratchett.

Populárnym autorom kníh, ktoré sú veľmi príťažlivé pre detského čitateľa je aj rakúsky spisovateľ Thomas Brezina.

 

 

 

 

Rate this post