Pripravujete sa na promócie?

Ukončenie vysokoškolského štúdia sa zvykne slávnostne uzavrieť udalosťou zvanou promócia. Organizuje to daná univerzita a príbuzní absolventa majú možnosť byť svedkami, ako skladá sľub a prevezme si diplom.

Je to slávnostná chvíľa, preto si žiada aj dôstojnosť v správaní samotného absolventa aj tých, ktorí sú s ním. Po skončení aktu sa mu zagratuluje a popraje všetko dobré do ďalšieho života. Ak je to absolventka mala by dostať aj kyticu.

Čo sa týka oblečenia, pre pánov absolventov určite oblek a dámy absolventky si môžu pripraviť spoločenské šaty. Nemusia byť príliš veľkolepé. Dlhé šaty pôsobia slávnostnejšie ako krátke, no krátke sú praktickejšie v tom, že do budúcna sa skôr vyskytne príležitosť ich znova použiť. Vo večerných, plesových a príliš extravagantných budete vzbudzovať pozornosť. Ak nemáte vzťah k šatom, môžete si obliecť aj sviatočnejší kostým.

Pre ostatných zúčastnených danej udalosti nie je nutné sa vystrojiť priveľmi slávnostne. Volte však slušné, spoločenské oblečenie.

Po skončení promócii sa patrí uzavrieť to obedom a následným posedením. Je pravdepodobné, že daný deň budú reštaurácie plné, preto treba na to myslieť dopredu a zaistiť si rezerváciu.

Ak chcete umocniť tento slávnostný okamih a absolventovi predniesť pár slov. Tu máme pre vás tip: príhovor k promóciám

 

Rate this post