Stužková slávnosť

Navždy sa zachová v pamäti stužková…

Stužková slávnosť je udalosť, ktorá sa stane len raz v živote. Jej čaro spočíva práve v tejto jej jedinečnosti. Je to však príležitosť nie len pre samotných maturantov, ale aj ich rodičov a učiteľov. Aby sa tá vaša stužková vydarila a navždy sa zachovali na ňu len tie najlepšie spomienky, musíte sa o to postarať sami a nie je s tým málo práce. Snáď vám trochu pomôžeme malým návodom.

Čo všetko treba vybaviť?

Finančná vybavenosť.

Stužková slávnosť v dnešnej dobe nie je lacná záležitosť. Triedy si zvyknú na túto príležitosť šetriť už od samého začiatku štúdia na strednej škole. Musíte sa dohodnúť, akým spôsobom sa budete skladať, zvoliť si zodpovedného pokladníka, ktorý bude účet evidovať. Vhodné je založiť si účet v banke, kde vám z daných úspor pribudnú úroky.

Miestnosť na danú slávnosť

Výber sály tiež treba zaobstarať čo najskôr, pretože stužkové slávnosti všetkých škôl sú v jednom období, takže najlepšie priestory budú obsadené aj roky dopredu. Pri výbere miestnosti sa berie ohľad na jej veľkosť, prístupnosť a celkovú vybavenosť. Záleží samozrejme aj od toho, či máte stužkovú ako trieda sami, alebo aj s inými triedami danej školy, tomu treba zohľadniť, akú veľkú miestnosť potrebujete. Spoločná stužková vás vyjde lacnejšie, je to praktickejšie, čo sa týka vybavovania sály a ja učitelia to skôr privítajú, že je len jeden termín.

Oznámenia

Oznamko predstavuje ducha danej triedy, takže je na vás, ako sa prejavíte. Nech sa toho chytia tí najväčší kreatívci v triede. Alebo každý niečo navrhne a potom sa vyberie model, ktorý sa bude páčiť najviac. Ak fantázia a výtvarný dizajn nie je silnou stránkou vašej triedy, môžete sa inšpirovať rôznymi návrhmi, ktoré sú ľahko dostupné na nete.

Výber hudby a kameramana či fotografa

Stužková je predovšetkým zábava a k zábave patrí dobrá hudba, čiže DJ je dôležitý. Mal by vás zaujímať jeho hudobný výber, aby ste si prišli na svoje nielen vy, ale i učitelia a rodičia. Ďalej asi chcete mať daný večer zaznamenaný ako pamiatku na celý život, preto budete potrebovať kameramana a ak si želáte profesionálne fotografie aj fotografa.

Torta

Torta, na ktorej budú mená vás všetkých je neodmysliteľnou tradíciou stužkových. Ako bude vyzerať tiež závisí od vašej fantázie. Nezabudnite však spraviť objednávku včas, pretože dobré cukrárky bývajú väčšinou zaneprázdnené.

Poháre a džbán

Pohár s vaším menom, či prezývkou a názvom školy bude taktiež vašou celoživotnou pamiatkou na roky na strednej škole. A taktiež úlomok z rozbitého džbánu, ktorý sa tradične o polnoci rozbije hneď potom, ako z neho budete piť šampanské.

Stužky, stuha na dvere, stuha na triednu knihu

Stužky s menom a názvom školy v zelenej farbe nádeje budete hrdo nosiť až do maturít. Taktiež môžete pri ich objednávaní si zabezpečiť aj stuhu na dvere či na spečatenie triednej knihy.

Kvety

Kvety pre učiteľov a rodičov. Myslite na to, zastavte sa spraviť objednávku v kvetinárstve.

Príprava programu

Tak opäť priestor prejaviť sa. Na stužkovej býva zvykom postarať sa o to, aby sa rodičia a učitelia cítili príjemne a aby sa aj pobavili. Zúčastniť programu by ste sa mali všetci, nech je každý rodič rád.

Darček pre triednu učiteľku

Aký darček vybrať pre triednu je niekedy problematické. Nie je preto hanba spýtať sa niekoho iného z učiteľského zboru, aby vám poradiť. Odporúčame pohrať sa s myšlienkou nejakého zážitkového darčeka. Ak pravda je triedna osoba, ktorá má pre také niečo zmysel.

Pozri aj: Aký darček vybrať

Aké šaty si obliecť?

Chalani to majú jednoduché. Baby zas veľmi zložité. Šaty sú aj otázkou financií, takže ich výber musíte zvážiť spolu s rodičmi. Ak sa rozhodnete pre niečo jednoduchšie, potom v budúcnosti ich viacej využijete.

Príhovor na stužkovú

5/5 - (1 vote)