Príhovor na pohrebe 3 – kolegovi

    Vážení pozostalí,

    je mi práve tak ako vám veľmi smutno pri pomyslení, že Juraj, manžel, otec detí a náš dobrý priateľ odišiel navždy…

    Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť rodine, cítime s vami. Musí to byť pre vás veľmi ťažké, o to zvlášť, že to bolo nečakané. Pre všetkých to bol veľký šok. Pred pár dňami, nikto z nás by nepomyslel, že prežíva s Jurajom posledné chvíle.

    Nebohý Juraj bol typ človeka, ktorý žil veľmi rýchlym životným tempom. Neúnavne pracoval, nedoprial si oddychu. Porovnal by som ho k včeličke, ktorá poctivo zbiera ten peľ do úľa až do vyčerpania. Tak aj náš Juraj v plnom nasadení až do samého konca. On tou prácou žil. Práca bola jeho životnou náplňou, bavila ho, pracoval s nadšením a vykonával ju naozaj dobre. Povinnosti si plnil naozaj zodpovedne. Výsledky jeho činnosti boli dôkazom jeho cieľavedomosti, svedomitosti a veľkého zmyslu pre detail. A preto musím povedať, že Juraj nám bude chýbať nielen ako veľmi dobrý priateľ, ale aj ako vynikajúci spolupracovník. Je to pre firmu veľká strata. On totiž nebol človek sebecký, skôr na seba zabúdal. Bol druhým vždy nápomocný, snažil sa druhým vyhovieť ako sa len dalo. Vždy sa dalo naňho spoľahnúť.


Poviete si aké nespravodlivé, a verte tomu tiež to tak cítim, prečo mal byť jeho život ukončený už teraz? Zaslúžil by si viac času, ktorý by venoval sám sebe. Zaslúženého oddychu sa nedožil. O to viac to nás všetkých teraz bolí a bude trvať hodne dlho, kým sa s tým zmierime. Nehovoriac o tom, ako nám bude chýbať. Život však pôjde ďalej, budeme musieť prekonať žiaľ a žiť našu každodennosť. Myslím, že Jurko by si to tak prial. No aj po skrotení tohto smútku Juraj ostane v našej pamäti. Budeme naň spomínať ako na človeka, ktorého sme si vážili pre jeho kvality. A to je dôkazom, že to ako prežil svoj život malo zmysel.

    Ďakujem.

Rate this post