Príhovor k 60. narodeninám 3

Drahá naša mamička!

Sme šťastní, že dnes znova máme možnosť sa všetci stretnúť a byť spolu. Tentokrát je tou príležitosťou významná to udalosť, to jest oslava tvojich šesťdesiatych narodenín. A my tvoji najbližší tu teraz sme pred tebou a môžeme ti povedať pár viet, ktoré cítime v našich srdciach.

Si človek veľmi výnimočný. Výnimočný svojou dobrotou, starostlivosťou, láskou, ktorú rozdávaš nám všetkým. Svojím úsmevom vnášaš pohodu a pozitívnu energiu všade, kde vkročíš. Rada si medzi ľuďmi, si veľmi spoločenská. Tak isto rada tráviš čas v prírode, ktorá ti poskytuje oddych a načerpanie nových síl. Si veľmi pracovitá a svedomitá. Si znamenitá kuchárka.

Spolu s oteckom ste vychovali tri deti – nás. Naše detstvo bolo plné pekných dní. Vždy sme všetci spolu chodievali do prírody, brávali ste nás na rôzne výlety. Boli to chvíle plné radostí, rodinného šťastia a pohody. Vďaka tomu dnes mám ja a moji bratia na detstvo krásne spomienky, vytvorilo sa pevné puto medzi nami súrodencami a snažíme sa tú lásku a dobro posielať ďalej, naším deťom. Niekedy si však vedela byť na nás aj prísna. No teraz, keď som sama matkou viem, že mnohokrát je to veľmi potrebné. Však my traja sme boli deti živé, nie vždy sme boli dobručkí, ako všetky deti aj my sme museli občas vystrájať, mamku i otca nahnevať.

Cítime za to všetko veľkú vďačnosť. Naše detstvo bolo také, aké by som priala každému. Teraz už nie si len mamou, ale aj starou mamou. Vnúčatá ťa majú radi. Veríme, že ti prinášajú veľa radosti a si im tak dobrou starkou, ako nám si bola dobrou mamkou.

Naša rodina je veľmi súdržná, snažíme sa udržiavať vzťahy. A tá súdržnosť medzi nami je predovšetkým tvoja zásluha.

Tak snáď ocino sa na nás z neba pozerá a to, čo ti želáme my, by ti aj on zo srdca želal. Želal by ti, aby si si užívala života, aby si sa tešila z maličkostí, tak ako to ty vieš. Aby ti slúžilo zdravie, však to je to najdôležitejšie. Prial by ti mnoho lásky, rodinnej pohody a radostí.

Všetci ti želáme k tvojim okrúhlym narodeninám len to najlepšie, aby si ostala taká, aká si. Máme ťa veľmi radi a ďakujeme ti za všetko, čo si pre nás spravila, čo pre nás znamenáš. Ďakujeme ti za svoj život.

Všetko dobré, mama!

 

2.9/5 - (12 votes)