Príhovor k 60. narodeninám 6

Milí moji najbližší,

všetkých vás srdečne vítam na oslave mojich 60. narodenín. Rada vás vidím takto tu spolu. Každý jeden z vás, ktorý ste tu, niečo pre mňa znamená, každý svojím spôsobom.

V prvom rade som rada, že je tu so mnou môj manžel, ktorý je mi v živote veľkou oporou. Teší ma samozrejme prítomnosť mojich detí, ich partnerov a ich detí. Vítam tu aj moje dve sestry s rodinami, môjho brata a jeho deti…

6. krížik na krku mi pribudol. Ani sa mi nechce veriť, že ten čas tak ubehol. Mám už vek, kedy sa viac človek pozerá za seba. Tak aj ja viac už žijem spomienkami: na detstvo, na mladosť, na krásne obdobie, kedy boli moje deti malé…

Mala som veľmi pekné detstvo. Boli sme štyria súrodenci a rodičia nás vychovávali s láskou. Za to im patrí veľká vďaka. Žiaľ už nie sú medzi nami. Chýbajú, boli to obdivuhodní ľudia. No ostali nám pekné spomienky.

Vydávala som sa dosť skoro, mala som len dvadsať rokov. To však v tej dobe nebolo nič výnimočné. Narodili sa mi 3 deti, ktoré sme s manželom milovali a snažili sme sa im dať to, čo sme my dostali od našich rodičov. Teraz už všetci majú vlastné životy a aj vlastné deti. A tak sú v rodine zas malí členovia, ktorým sa my ako starí rodičia môžeme venovať. Užívame si s nimi to čarovné obdobie ich detstva.

Som životu veľmi vďačná za to všetko, čo mi dal, za všetko, čo mám. 60 rokov môjho života bolo pekných. A k tým mojim okrúhlym narodeninám mám len jedno prianie. Jedno ale za to veľké: zdravie, pre mňa aj pre všetkých vás – mojich blízkych. Však to je v živote to najdôležitejšie. Kým mi bude zdravie slúžiť, chcem byť tu pre vás, chcem byť nápomocnou mamou, starou mamou aj manželkou.

Ďakujem vám všetkým, že ste tu dnes so mnou.

Prajem vám príjemné rodinné posedenie!

Rate this post