Príhovor k narodeniu dieťaťa (Príhovor ku krstu) 1

……. (dátum) tohto roku zaznel v pôrodnici plač nášho bábätka a netrvalo dlho, čo sa celá naša rodina dozvedela túto šťastnú novinu. Všetci s radosťou privítali správu, že je nás o jedného viac, že prišiel medzi nás nový človiečik.

Ako sme si všimli, dáva o sebe vedieť, počujeme, že je tu. Tu na tomto svete a chce byť jeden z nás. Vieme, ako veľmi nás potrebuje. Potrebuje našu náruč, našu lásku, pocit bezpečia. A keďže ho ľúbime, my mu tú náruč, lásku a istotu radi ponúkneme. Však čo dáva životu väčší zmysel, než starať sa o maličkých.

Áno, my veľkí sme tu na to, aby sme plnili túto úlohu. Sme poháňaní vôľou lásky robiť tak, aby tento malý človek sa cítil čo najlepšie. Vieme, že každý z nás v rámci svojich možností a zo svojej pozície urobí pre to všetko. Ono sa nám odvďačí úsmevom, prejavom radosti, detskou úprimnosťou. Poďakuje sa nám už len tým, že je.

A preto povedzme si, že je to krásna udalosť, pri ktorej sme sa dnes stretli a dovoľte, aby som teda pred všetkými privítal nášho malého, milučkého a najmladšieho člena rodiny.

Vitaj medzi nami!

4.7/5 - (12 votes)