Príhovor k 60. narodeninám 1

Drahá naša mamka, stará mama!

Oslavuješ dnes svoje jubileum. Hovoríš, že život plynie rýchlo. Áno, ale prežila si toho už mnoho. Väčšiu časť svojho doterajšieho života si venovala rodine. Je to mnoho dní, ktoré si venovala starostlivosti o svoje deti, o manžela, o domácnosť. Pracovala si dlhé roky a nebola to ľahká práca. Usilovnosť, starostlivosť a obetavosť sú tvoje silné charakterové vlastnosti.

A dnes sme tu my, tvoji blízki, ktorí to môžu najviac oceniť. Vedz, že si to všetko, čo si pre nás spravila nekonečne vážime a to ako si sa o nás starala a ešte stále staráš nie je pre nás samozrejmosť. Aj keď sme už dospelí, stále sú situácie, kedy potrebujeme tvoju pomoc a žiadame o ňu. Ty nám zas a vždy podávaš pomocnú ruku. Si naším útočišťom, našou oporou, naším pevným bodom, ktorý každý človek vo svojom živote potrebuje. Nie, nie je to samozrejmosť, čo pre nás robíš a čím pre nás si. Je to dôkaz tvojho veľkého srdca, tvojej lásky, ktorá nás naplňuje, ktorá drží pokope celú rodinu. Dúfame, že aj ty cítiš naše city k tebe, že aj my ti tú lásku odplácame.

Nedávno si sa stala starou mamou. Máš už malé vnúčatká, ktoré sú radosťou rodiny. Ty budeš pre ne tou pravou starou mamou. Dáš im starostlivosť a lásku starej mamy, ktorá má v detstve dôležité miesto.

A v neposlednom rade, čo ti chceme povedať: mysli na seba. Je to možno pre teba ťažké, pretože naplnením tvojho života je byť tu pre niekoho, ale vedz, že tvoja spokojnosť je tiež dôležitá. Radi ti odplatíme aspoň časť toho, čo pre nás robíš a s ochotou spravíme niečo tebe pre radosť. Chceme byť aj my pre teba oporou.

Prajeme ti k tvojmu jubileu všetko najlepšie. Hlavne, aby ti zdravie slúžilo. Máme ťa radi!

 

3.5/5 - (448 votes)