Príhovor k narodeniu dieťaťa (Príhovor ku krstu) 2

Drahá naša rodina!

Dnes sme sa stretli s radostného to dôvodu a to jest krst, čiže symbolické privítanie dieťatka.Príchod nového života vyvoláva v ľuďoch radosť. Je to veľké šťastie, požehnanie, že sa narodil nový človek. Pohľad na takéto niečo krásne, ako je novorodenec otvára nám srdcia a my sa tešíme.

Rodičia, dali ste tu tejto bytosti najkrajší dar, dar život. Darovali ste život, a teraz mu podarujete lásku, nehu, bezpečie a pomocnú ruku pri začiatkoch jeho života. Budete ho sprevádzať detstvom, viesť ho, niekedy tak trochu smerovať. Budete to robiť s nekonečnou láskou, s dôverou v jeho schopnosti a so silou vôle, ktorá vám bola vštepená od vašich rodičov, to jest vôľa robiť všetko preto, aby to bolo dobré pre vaše dieťa. Dať vašu lásku jemu, aby ono zas mohlo v tom pokračovať pri jeho potomkoch a tak ďalej ako kolobeh života, kolobeh prírody.

Na jeho počiatočnej ceste ho privediete k pravde a hodnotám, ktorým sami veríte, ktoré sú vašim oporným stĺpom v živote, tak aby ono zas našlo tú oporu vo vás a neskôr v tom, k čomu ho budete viesť. Verím, že tú činnosť bude sprevádzať vaša bezpodmienečná láska a preto sa nemusíte tejto úlohy vôbec obávať.

Teraz sa však chcem s pár slovami obrátiť tu na nášho malého človiečika. Obraciam sa na teba, drobec náš, so slovami veľkého priania všetkého dobrého do tvojho života. Všetci si prajeme, aby si mal krásny život a aby si bol šťastný.

Vitaj na tomto svete!

4.4/5 - (8 votes)