Príhovor na svadbu 1

Milá nevesta, milý ženích, drahí hostia,

dovoľte mi pár slov k dnešnej udalosti. Ako všetci vieme, život je cesta, na ktorej stretávame svoje radosti aj starosti, kde tu sa nejaká tá prekážka vyskytne pod nohami. Niekoľkokrát za život dôjdeme ku križovatke a na nás je rozhodnutie, ktorým smerom budeme pokračovať. Tá cesta má medzníky, dôležité body, ktoré nám ten život zrazu zmenili.

Dnešný deň bude pre nevestu a pre ženícha jedným z najdôležitejších, ak nie najdôležitejším medzníkom v ich životoch. Tá veľká zmena spočíva v tom, že oni sa rozhodli ukončiť to kráčanie si vlastnou cestou a nastúpiť na cestu spolu, spoločnými krokmi a tie radosti aj starosti prežívať spolu, spolu aj prekračovať prekážky. Osud to zariadil tak, že niekde na križovatke sa stretli, dal im tú možnosť, no rozhodnutie podať si ruky a kráčať spolu je už čisto ich rozhodnutím a my sme práve dnes toho svedkom. Pokiaľ ide o mňa poznám obidvoch veľmi dobre, mám ich rád, myslím, že sú to dvaja fantastickí ľudia a preto verím, že ich rozhodnutie bolo správne a budem im želať, aby sa im spolu kráčalo ľahko. Verím, že dnešným dňom sa upevnil zväzok dvoch ľudí, ktorí chcú založiť rodinu a darovať život. Všetci im budeme držať palce.

Nevesta a ženích, za všetkých prítomných vám gratulujem, želám vám všetko dobré do vášho spoločného života. Prajem vám na tej spoločnej ceste viac toho radostného, na križovatkách nech vás to ťahá jedným smerom obidvoch a pri prekážkach sa dvom isto lepšie skáče. No a až bude jeden cítiť, že nevládze, nech mu druhý pomôže, ono sa to za chvíľu zas obráti.

Ešte raz, všetko dobré vám prajeme!

 

2.7/5 - (57 votes)