Príhovor na svadbu 2

Vážení svadobčania!

Stretli sme sa tu dnes pri príležitosti vstupu do manželstva tu prítomnej nevesty ….. a ženícha …… Pre mňa, ako otca nevesty je to chvíľa plná zmiešaných pocitov. Mám nevestu ešte v živej pamäti, keď bola malinká v perinke, jej prvé kroky, prvé slovká. Preto mi je ťažko uveriť, že moje dievčatko už nie je dievčatko. Že je to mladá, pekná a dospelá žena, ktorá sa rozhodla pre vážny krok vo svojom živote, rozhodla sa vstúpiť do manželstva a založiť si vlastnú rodinu.

My starší, ktorí sme si tým niekedy prešli, vieme, že spolužitie nie je vždy jednoduché. Že prídu aj ťažšie chvíľky. Nikdy nič nie je ideálne. Dôležité asi je nehľadať ideálnosť a dokonalosť. Niekedy musíme život prijať aj s chybami. Ľudia sa však stále rozhodujú spojiť svoje životy, byť spolu. Však nech je doba akákoľvek, dvom je vždy ľahšie, človek nie je sám má oporu v tom druhom a zároveň je tu on pre neho. To všetko vás čaká.

Prajem vám, aby ste boli spolu šťastní. Kto iný by vám to mohol priať viac ako rodič, či už nevesty alebo ženícha. Však pre rodiča je najväčším šťastím šťastie jeho dieťaťa. Verím, že vy dvaja ho budete v spoločnom živote pociťovať, že si ho dokážete vytvoriť a uchovávať. Je to vo vašich rukách.

Za všetkých vám prajem do budúcich spoločných rokov len to najlepšie.

Pripíjam teda na vás: na nevesta a na ženícha, na ich spoločné šťastie.

4.6/5 - (65 votes)