Šperky

 

Porcelán, bytové doplnky, obrazy

Takýto typ darčeka si dobre rozmyslite. Niečo, čo slúži na okrasu domova, treba vyberať s citom a brať do úvahy, ako je interiér, kde by daná vec mala byť, zariadený. Možno dotyčného vkus je podľa úplne iného štýlu, ako vy pokladáte za vkusné. Možno má takýchto doplnkov už priveľa a s novým by mal len starosť, kde ho teraz umiestni. Alebo uprednostňuje štýl s minimálnymi doplnkami, čo je dnes modernejšie aj praktickejšie na udržiavanie čistoty. Takže jedine v prípade, že ste si istý tým, že tento darček bude vítaný.

Striebro, zlato, bižutéria…

Malý, no môže byť aj veľmi drahý darček, vhodný najmä pre dámu (nie je to podmienka, aj pre pána je vhodná napr. retiazka okolo krku). Ona (on) to potom bude nosiť ako symbol lásky, ktorá jej bola vyjadrená prostredníctvom daného šperku. Opäť potrebné je poznať vkus dotyčnej osoby.

Nie každý obľubuje zdobenie sám seba, nie každý má vzťah k luxusným šperkom.

Striebro sa hodí z menej významnému sviatku, zlato zas ako luxusnejší kov k významnejšiemu.

Symbolickým darčekom sú hodinky, ktoré sa tradične dávajú pri určitých príležitostiach (jubileum, prvé sväté prijímanie…)

No a bižutéria je lacnejšia ozdoba, vhodné je ju darovať skôr pri nie až tak významnom sviatku. Pekné ozdoby môžu byť z rôznych materiálov: koža, rôzne kamene (typy kameňov podľa znamenia, alebo podľa ich údajného pôsobenia na zdravie), drevo…

Pre tvorivé typy nie je problém vytvoriť darček vlasnoručne. Taký darček má omnoho väčšiu cenu.

 

 

 

 

 

 

Rate this post