Torta

 

Torta

Torta sa zvykne darovať pri významnej príležitosti. Najtypickejší dôvod na tortu je jubileum, kde dané číslo tortu zdobí. No torta tvorí súčasť oslavy aj pri iných príležitostiach: svadba, narodenie dieťaťa, oslava prvých rokov dieťaťa, prvé sväté prijímanie, stužková slávnosť…

Ak ste skúsený v pečení, môžete pripraviť tortu sami. Vaše úsilie bude určite ocenené, veď to, čo človek sám spraví, dokazuje, že do darčeka vkladá svoje srdce. Ak si však na také niečo netrúfate, nie je problém. Profesionálny cukrári dnes dokážu vyhotoviť priam zázraky. Torta nemusí byť klasického tvaru, dnes sú v ponuke tvary tort, na aké si len pomyslíte: zvieratká, autíčka, kniha, hudobný nástroj… Krásne sa to dá zladiť so záujmami dotyčného človeka.

Ak si pod tortou predstavujete sladký zákusok, ani to už nemusí byť pravidlom. Možno dotyčný nie je vyznávač sladkého jedla. V tom prípade ho potešíte tortou syrovou, či tortou z chleba.

A ani to, že torta je jedlá nemusí platiť v každom prípade. Existujú torty vytvorené z uterákov, či z plienok (dokonalý darček pri narodení dieťaťa, vizuálne poteší a navyše aj je praktický).

 

 

 

 

Rate this post