Príhovor k 30. narodeninám

Milý náš oslávenec!

Zdá sa, že prišiel ten čas a ty si sa zaradil medzi nás, tých, čo už majú tri krížiky na krku. Pekný to vek. Myslím, že ešte stále sa dá hovoriť o období mladosti, aj keď sme už tak trochu na prahu zrelosti, mladícka ľahkovážnosť a bezstarostnosť musela ísť už tak trochu bokom.

Zakúsili sme už prvé dôležité rozhodovania, nejaké tie úspechy, ale aj už nejaké tie trpkejšie prehry. Už vieme, že život vždy nie je prechádzka ružovou záhradou, že je to skôr taká hojdačka: raz hore, no veľmi ľahko dole. Aj tak stále hovorím, že tento vek je to ešte mladosť, ale už obohatená alebo tak trochu počmáraná týmito skúsenosťami.

Keď počúvam rodičov alebo iných ľudí od nás starších, často hovoria, ako život rýchlo ubehol. Tiež hovoria mať teraz váš vek chopím sa každej šance, ktorú život ponúka, pretože možností nie je až tak veľa a čas beží. Využite každú chvíľu na splnenie toho, po čom túžite. Ale tak tiež veľa razy hovoria, buďte so svojimi milovanými, venujte čas deťom, buďte s nimi, pretože tak rýchlo vyrastú. A tak myslím, že tieto slová by sme si mali vziať všetci k srdcu. A teda aj ty, oslávenec náš.

Prajeme ti k tvojim 30-tym narodeninám veľa šťastie, zdravia, pracovných úspechov, spokojnosť v rodine a mnoho radostí s tvojimi ratolesťami, aby rástli v zdraví a užil si si s nimi mnoho radosti. Všetko dobré!

 

2.2/5 - (4 votes)