Príhovor k 20. narodeninám

Milí hostia, drahá naša oslávenkyňa!

Dvadsať rokov. Čo vám príde na rozum, keď počujete takýto vek? Každý si spomenie, keď on bol v tom veku. Obdobie krásnych dní, nových zážitkov, veľkých priateľstiev. Obdobie kedy ešte ten čas neubiehal tak rýchlo a človek žil zo dňa na deň. Možno si spomeniete na všetky tie zážitky z daného obdobia a bláznovstvá, na ktoré je potom tak príjemné spomínať.

Tak práve toto je to obdobie, ktoré teraz prežíva naša oslávenkyňa. Pomenoval by som ho jediným krásnym slovom: mladosť. Mladosť je radosť, nádej, hľadenie do budúcnosti, očakávanie niečoho veľkolepého. Mladosť je svojím spôsobom bezstarostná, trochu ľahkovážna, je plná nových zážitkov, patrí k nej ešte detská hravosť, patrí k nej láska, ale i sklamanie.

Tak teda naša oslávenkyňa, tak trochu som sa pokúsil opísať tvoje životné obdobie očami staršieho. A ako starší, skúsenejší ti môžem poradiť, aby si si toto obdobie vychutnala plnými dúškami. Ži naplno, pretože čas nečaká a čím je človek starší, tým viac naberá na obrátkach.

Za všetkých Ti prajem, aby si sa vedela tešiť, aby sa ti sny plnili a aby si v živote našla svoje miesto. Máš pre sebou ešte nejaký ten rok štúdia, potom sa budeš hľadať v pracovnom živote, možno si založíš rodinu. A ktovie, čo ešte všetko máš v pláne, alebo čo ti osud prinesie. Je toho pred tebou veľmi veľa. Tvoji rodičia budú pri tebe stáť, majú ťa radi, si ich radosťou, ich pýchou.

Tak teda všetko najlepšie k tvojím okrúhlym narodeninám.

1.5/5 - (15 votes)