Príhovor k promóciám

Milý náš absolvent!

V prvom rade Ti za všetkých srdečne gratulujem k úspešnému ukončeniu štúdia na vysokej škole. Tvoje úsilie sa veľmi pozitívne odzrkadlilo na výsledku. Tvoji rodičia majú právo byť na teba hrdí.

No v tvojom živote nastal veľký zlom. S posledným zavretím skrípt si uzavrel jednu kapitolu vo svojho života. Veru tak, uzavrela sa kapitola rokov strávených v škole, rokov študentských. Možno ti to je trochu ľúto, však práve tie študentské časy mnohí pokladajú za najkrajšie roky života, aj keď podľa mňa to tak nie je. Je to síce obdobie veľmi pekné, bezstarostné svojím spôsobom, no pekné obdobia sú aj iné. Skôr by som povedal, že každé obdobie nesie v sebe niečo krásne, neopakovateľné a prináša iný druh radosti. No väčšinou si to plne uvedomíme až keď to končí a spomienky si potom nesieme vo svojom srdci. A tak aj ty možno teraz cítiš taký ten sladký smútok konca niečoho pekného. Zvlášť preto, že sa skončilo práve to obdobie študentskej bezstarostnosti. Stojíš na prahu niečoho nového, hľadíš do budúcnosti a ešte nič nevidíš, nevieš, čo ťa čaká, trochu sa obávaš isto.

No my vieme, čo je pred tebou. Pred tebou je samotný skutočný život. Áno, život so svojimi radosťami i strasťami. To on ti teraz bude učiteľom. Je nepredvídateľný, niekedy krutý, ale krásny, a čo je na tom najkrajšie, že je tvoj. Máš ho vo svojich rukách a veľa, aj keď nie všetko, závisí len a len od teba. A tak choď mu v ústrety a pevne ho uchop do svojich rúk, využi to, čo si sa naučil a zároveň prijímaj nové skúsenosti, niekedy aj tie horšie, aby ti dali ďalšie poznanie. Otváraš tento krát skriptá s názvom realita a tým aj otváraš novú kapitolu svojho života.

My všetci ti prajeme, aby sa ti v tej kapitole darilo tak dobre ako doteraz. Presvedčil si nás o tvojej šikovnosti, takže vieme, že ťa čaká ešte mnoho úspechov.

4.9/5 - (129 votes)