Príhovor k 40. narodeninám

Tento príhovor k 40. narodeninám prednáša sama oslávenkyňa. Zhodnotí svoj doterajší život, spomenie svoje deti a vyjadrí nadšenie do budúcnosti.

Ďaľšie možnosti pre príhovor k 40. narodeninám.

Drahí moji!

Čas je ako prúdy riek, čo nás unášajú životom, kde sa striedajú chvíle šťastia s chvíľami smútku, dni plné radostí, inokedy zas trochu nepohody. Niekedy sa nám do cesty postavia prekážky, s ktorými musíme zabojovať, iné razy sa zas nechávame unášať prúdom osudu.

Keď človek oslavuje okrúhly sviatok, zvykne sa na chvíľu pozastaviť, pozrieť sa na svoj život, porozmýšlať nad ním. Štyridsiatka je už to jubileum, kde sa pozeráme za seba, vnímame život ako príbeh, v ktorom hráme hlavnú postavu. A premietame si minulosť ako cestu, po ktorej sme sa dostali k prítomnosti.

Oslavujem dnes toto významné jubileum, mám vás tu všetkých: mojich najdrahších. Je to pre mňa príležitosť prihovoriť sa vám a povedať, že som šťastná za to, že vás mám. Ako viete, môj život za posledných desať rokov sa veľmi zmenil a prešla som si niekoľkými úskaliami. A práve preto viem, že nie je to samozrejmosť byť s tými, ktorých mám najradšej a o to viac si to teraz vážim a zo srdca si to užívam.

Pred ôsmymi rokmi som sa rozviedla, čo mi prinieslo aj ďalšie rodinné problémy. Strela som však úžasného muža. Muža, s ktorým som sa rozhodla spojiť svoj život, pretože obaja cítime, že patríme k sebe. Máme spolu dve krásne zdravé deti.

Moje deti sú tým najlepším, čo ma v živote stretlo. Neskutočne ich ľúbim, som na nich hrdá a deň čo deň mi prinášajú veľkú radosť.

Za to všetko, čo mám, som veľmi vďačná, teším sa na ďalšie roky svojho života a s nadšením budem očakávať, čo mi život prinesie.

Dnes však oslavujem štvrtý krížik na krku, čo nie je málo, no ja sa cítim ešte mlado a pravdupovediac sa z môjho veku teším. A práve v tejto chvíli mám príležitosť sa tešiť s vami. S vami všetkými, ktorí ste tu, ktorí pre mňa niečo znamenáte a mám vás rada. Oslávme teda moje okrúhle narodeniny, tak ako sa na dané jubileum patrí. Prajem všetkým príjemné posedenie, dobrú zábavu a pripíjam teda na moju oslavu a na nás všetkých 🙂

Na zdravie!
3.9/5 - (7 votes)