Príhovor k 60. narodeninám 4

Tento príhovor k 60. narodeninám prednesie manželka a je venovaný jej manželovi. Spomenie manželov život od detstva, cez svadbu až po súčasnosť. Vyzdvihne deti a vnuka.

Iné varianty pre príhovor k 60. narodeninám.

Drahý náš oslávenec – môj milovaný manžel, vážení prítomní!

Život sa skladá z množstva drobných dní, ktoré rýchlo unikajú a nám ostávajú spomienky. Striedajú sa radosti so starosťami asi tak, ako sa strieda deň s nocou, či leto so zimou. Dnešný deň oslavuje významné okrúhle narodeniny – šiesty krížik na krku môj milovaný manžel, otec našich dvoch detí a starý otec nášho vnuka.

Všetkých vás srdečne vítam na tejto radostnej udalosti. Ja ako manželka mám tú česť a po toľkých rokoch spoločného života aj právo povedať pri tejto príležitosti pár viet. Ako sa blížila dnešná oslava, mnoho som rozmýšľala nad naším spoločným životom, zvažovala som slová, ktoré chcem vysloviť, no a zároveň sa mi vracali spomienky na všetko, čo sme spolu prežili.

Šesťdesiatka je vek, kedy sa človek už pozerá za seba, jeho život je naplnený rôznymi zážitkami, spomienkami, skúsenosťami a životným poznaním. Človek sa začína pozerať na svoj život ako na príbeh, ktorý sám vytvoril. A tak, drahý môj, poďme sa spolu pozrieť na riadky v knihe života, ktorých si autorom ty sám. Prežil si pekné detstvo aj mladosť. Za to všetko patrí veľká vďaka tvojím rodičom, ktorí boli neskutočne starostliví. Žiaľ, už nie sú medzi nami.

V roku ….. sme sa stretli a naše cesty sa spojili, zistili sme, že nám je spolu dobre. V roku …. sme sa zosobášili a o rok na to sa nám narodila naša dcéruška ……… a o tri roky na to náš drahý synček. Bol a vlastne stále si skvelým otcom. A tak ubiehali dni aj celé roky. A dnes sú už naše deti dospelé.

Celý život si pracoval ako ………. a ešte stále s obľubou chodíš do práce. Máš ju rád, baví ťa a to je dobre.

V roku …. sa naša dcérka vydala a v ….. sa narodil náš vnúčik, náš najväčší pokladík, naše slniečko, radosť celej rodiny. Stal si sa milujúcim starým otcom.

A tak verím, že ako veľa pekného sme spolu prežili, tak ešte mnoho krásnych vecí na nás ešte čaká.

Drahý, k Tvojim šesťdesiatym narodeninám Ti ako tvoja manželka, ale aj v mene všetkých želám len to najlepšie: hlavne veľa zdravia, to je to najdôležitejšie, ďalej veľa šťastia, rodinnej pohody, ešte trochu úspechov v pracovnej činnosti aj veľa radostných chvíľ prežitých s naším vnukom. No a v neposlednom rade, aby sme si my aj naďalej rozumeli tak ako doteraz.

Všetci Ti prajeme všetko dobré!

Oslávme to tak, ako sa na dané jubileum patrí!
Na zdravie!

Rate this post