Príhovor k narodeniu dieťaťa (Príhovor ku krstu) 4

     Drahá rodinka,

    som veľmi rád, že všetci ako sme tu máme možnosť dnes osláviť takú úžasnú vec, ako je príchod nového človiečika na tento svet.

    Naša rodina mala opäť to šťastie, že bocian zavítal do našich dvier. Je to obrovské šťastie, že bábätko je zdravé a silné. Pritom povieme si normálna vec, narodenie, každý z nás sa narodil. No pre rodičov je to vždy zázrak. Pohľad na to malé neviniatko, na tie miniatúrne nôžky a rúčky stisne srdce a človek ani nemôže uveriť, že toto úžasné stvorenie je jeho potomok. Takéto okamžiky nás nútia nadchnúť sa nad tým, ako je to všetko zázračne usporiadané. A práve tieto chvíle, ako je prvý krát počuť zaplakať svoje dieťatko, ako si rodič všimne, že sa naň usmialo, prvé krôčky a tak ďalej… človek pociťuje tú neskutočnú radosť zo života. A to je absolútne nenahraditeľné.

 A tak všetci prajeme rodičom, aby si tieto chvíle vychutnali čo najintenzívnejšie, ako sa im len bude dať. Milí rodičia postretlo Vás veľké šťastie. Ale viem, že Vy to viete a vážite si toho. My sa tešíme spolu s Vami.

    No a malému drobčekovi prajeme, aby sa mu na tomto svete páčilo, aby ho nepríjemné veci v živote radšej obchádzali a čo je najdôležitejšie, aby bolo zdravé.

    Tak vitaj, človiečik malý, medzi nami!

Rate this post