Príhovor k 18. narodeninám

Milý náš oslávenec, drahá rodina,

Tak to vyzerá, že dnešným dňom naše malé dieťatko už nie je malé. To, že nie je malé sme si už za nejaký ten čas zvykli. Dnes sa však stáva dospelákom. Môže voliť, môže šoférovať, v mnohých veciach môže rozhodnúť sám. Už nepotrebuje naše povolenie. Už mu nemôžeme kázať, môžeme mu len poradiť.

No s dospelosťou neprichádza len sloboda. Prichádza zodpovednosť a realita, ktorá je nie vždy milostivá. V najbližšom čase ťa čaká maturita, skúška dospelosti, ako sa vraví. Ďalej štúdium, práca, potreba postaviť sa na vlastné nohy. Oficiálne si od dnes dospelý, no tých skúšok dospelosti máš ešte mnoho pred sebou.

A tak ti všetci prajeme, aby si sa ich nebál a zvládal ich s optimizmom a nadšením. Máš v sebe energiu mladosti, a tak ju môžeš využiť v úlohách života. Čaká ťa určite veľa pekného, zaujímavého a podnetného. Doteraz sa ti snažili čo najviac dať tvoji rodičia. Teraz už prichádza čas, kedy vezmeš život do vlastných rúk a naložíš s ním, ako najlepšie sa ti bude dať. Všetko je ešte pred tebou.

A tak ti prajeme k dnešným narodeninám len všetko dobré.

4.1/5 - (130 votes)