Príhovor k 70. narodeninám 1

Milá naša oslávenkyňa!

Sme tu dnes s tebou my, tvoje deti a vnúčatá, aby sme oslávili tvoje krásne jubileum. Vravíš si, že život tak rýchlo plynie, že sa ti nechce veriť, že už máš sedem krížikov na krku. Žiješ jeseň svojho života.

Vedz, že jeseň je nádherná. Jeseň hrá mnohými farbami. Tie farby sú skúsenosti, ktoré sú v tvojom prípade veľmi bohaté. Farbami môžu byť aj spomienky, ktorých máš, veríme, viac tých krásnych. Jeseň je rôznorodá, je pestrá. To jeseň prináša plody, odmení sa za prácu z jari a z leta, tak ako človek v pokročilejšom veku dostáva odmeny jeho doterajšieho života.

Mamka, starká naša, nemaj slzy v očiach. Nie je na to dôvod. Tvoj úsmev si všetci želáme, tvoju radosť. Sme to my, tvoje deti, ktoré si vychovala, pripravila na život. Bola si príkladnou, starostlivou matkou. Sú tu aj tvoje vnúčatá, o ktoré si sa starala, ktoré si varovala, keď sme to potrebovali. Sme vďační za všetko, čo si pre nás spravila a čo pre nás robíš. Máme ťa radi.

Dnešný slávnostný deň ti želáme všetko dobré do ďalších rokov. Zo všetkého najviac si budeme priať, aby ti slúžilo zdravie. To je to najdôležitejšie. Aby si si v zdraví užila ešte mnoho rokov.

Všetko najlepšie!

2.6/5 - (1601 votes)