Príhovor na svadbu 7 – svadba kamarátov

    Drahá nevesta, drahý ženích, vážení prítomní.

    Keďže sa s nevestou aj ženíchom poznáme nejakých pár rôčkov, dovoľte, aby som Vám so srdca povedala pár slov.

Mala som tú možnosť vplyvom určitých náhod vás poznať obidvoch a to nielen ako pár, ale ešte ako dvoch jednotlivcov. Pred niekoľkými rokmi by mi ani na um nezišlo, že pán osud sa takto pekne zahrá a spojí Vaše životné cestičky. No a Vy ste sa rozhodli merať kroky bok po boku jednou cestou. Myslím, že to vo Vašom prípade bolo správne rozhodnutie. Poznám Vás dobre obidvoch a zdá sa mi, že vaše očakávania od života sa podobajú a svojimi povahovými črtami sa budete vzájomne dopĺňať.

Veď predsa vo dvojici sa kráča ľahšie. A keď budete musieť prekonať nejaké prekážky, môžete spojiť vaše sily a hneď to bude jednoduchšie. V každom prípade však šetrite si sily na tie prekážky a zbytočne ich nemíňajte v boji proti sebe. A keď už, tak len trošičku. Však aj to treba. Ale prímerie uzavrieť čo najskôr. Ale verím tomu, že vás netreba poúčať, však ste už veľkí a dobre vás poznám, ste aj rozumní.

    Pokiaľ ide o mňa, stala sa mi fantastická vec. Moji dvaja priatelia utvorili jeden celok a takto budem mať dvoch kamarátov pod jednou strechou. Nielen ja, ale aj vaša rodinka, kamaráti a všetci ľudia, ktorí vás majú radi, vás budú chodiť radi navštevovať a všetci budeme s radosťou sledovať, ako sa vám spolu darí, ako si budujete svoje hniezdočko a bude nás hriať príjemný pocit na srdiečku, keď vás budeme vidieť šťastných. Všetko dobré Vám prajem.

5/5 - (2 votes)