Príhovor k 80. narodeninám

Drahý náš otec, starký a dedko!

Oslavuješ dnes nádherné jubileum: osemdesiate narodeniny. Stojíme pred tebou my, tvoji najmilovanejší, aby sme ti k danému sviatku popriali len to najlepšie a aby sme sa ti pri tejto príležitosti vzdali slová vďaky, lásky a obdivu.

Svoj život si zasvätil rodine a práci. Spolu s babkou ste vychovali štyri deti, postavili ste dom, zveľaďovali gazdovstvo, chodili ste do práce. Neskôr ste pomáhali svojim deťom postaviť sa na vlastné nohy, venovali ste sa svojím vnúčatám. Dnes sme tu s tebou my všetci a s radosťou oslávime tvoj ôsmy krížik na krku. Obdivujeme ťa a vážime si ťa. Tvoje vrásky svedčia o tvojich skúsenostiach. O tom, že nie vždy bolo všetko ľahké. Sú dôkazom tvojho veľkého životného poznania. Zdobia ťa tvoje šediny a my mladší máme pred nimi úctu. Úctu voči tomu, čo si prežil, ako si bojoval so životnými nástrahami a nikdy sa nevzdal. Si silný človek. Vždy si bol aj budeš naším príkladom.

A tak ti prajeme len to dobré. Prajeme ti hlavne zdravie, aby si sa ešte dlho mohol tešiť zo života. Všetci by sme si priali, aby sme sa tu takto mohli stretnúť ešte mnohokrát.

Všetko najlepšie otecko!

4.5/5 - (455 votes)