Svadba brata

Vážení svadobčania,

dovoľte mi, ako bratovi ženícha aj ako svedkovi povedať tu prítomným mladomanželom pár vetičiek.

Zdá sa mi to ako teraz, my ako malí chalani vyvádzajúci rôzne huncútstva a beťárstva. Medzi nami je len rok vekový rozdiel, čiže sme vyrastali spolu. Spolu sme cikali do plienok, spolu sme objavovali svet, klbčili sa, spolu sme vymýšľali, čo kde vyparatiť. Aj výprask sme si potom zlizli spolu. 🙂 Spomíname vždy na tie chvíle s úsmevom. Môj brat nie je len bratom. Bol, je a vždy bude aj môj kamarát.

Dnes som bol svedkom, ako tento môj brat kráča k oltáru po boku svojej milovanej ženy a skladá manželský sľub. Je to tak, z môjho brata sa stal ženáč, ďalší súrodenec je pod chomútom, ocko a mamina si môžu odfajknúť ďalšiu svadbu.

Dnes si povedali svoje áno tu prítomná …………. (nevesta) a …………… (ženích). Obidvom im gratulujeme a prajeme len to dobré.

Drahá švagrinká, od dnes už oficiálne ťa tak môžem oslovovať, vitaj v našej rodine! Keď ťa brácho doviedol medzi nás, možno sme sa ti zdali tak trochu hluční a šialení, však my aj sme.  Čo však vieme, že ty si človek s dobrým srdcom. Poznali sme to hneď. A sme veľmi radi, že brat si našiel práve teba. Určite medzi nás zapadneš, však vlastne už sa aj stalo. Prajeme ti, aby si bola v manželstve šťastná. Čo sa týka tvojho vyvoleného, kto iný ho pozná lepšie ako my, jeho súrodenci. Za všetkých teda o ňom poviem, že je to chlap, ktorého nerozhodí niečo tak ľahko, vie zachovať pokoj v každej situácii. Navyše má skvelý zmysel pre humor, je k ľuďom láskavý, dá sa s ním porozprávať o čom len chceš a tak celkovo berie život taký, aký je. Bude ti dobrou oporou.

A bratu, tebe len toľko, že dobrú žienku si si vybral, tak drž sa jej a poslúchaj. Za všetkých ti prajem, aby sa ti v manželstve darilo, aby ste sa ľúbili.

Pripíjam teda na nevestu a na ženícha, na ich spoločný život, na ich šťastie a vzájomné porozumenie. A všetkým prajem príjemnú zábavu. Aby sme svadbu uctili tak, ako sa patrí. A nech je teda veselo, nielen dnes, ale aj nasledujúce dni a roky, ktoré budú mladomanželia zdielať spoločne.

5/5 - (10 votes)