Svadba kamarátov

Milá nevesta a ženích, drahí hostia!

Dovoľte mi, ako kamarátovi nevesty aj ženícha, povedať pri tejto príležitosti pár viet. Rozhodnutie spojiť dva životy je veľčin. Je to rozhodnutie plné zodpovednosti aj odvahy. Je však známe, že prítomnosť druhého človeka nám násobí radosť a na strane druhej máme sa s kým podeliť o starosti. Dvom sa žije ľahšie a zároveň veselšie. Títo dvaja mladý ľudia sa rozhodli nebyť sami, rozhodli sa kráčať životnou cestou spolu, zdielať jednu domácnosť a byť rodinou. Dnes sme svedkami potvrdenia ich lásky a ich spoločného rozhodnutia sobášom.

Vzhľadom nato, že sa poznám obidvoch už dlho, môžem povedať, že sú to ľudia, ktorí si zaslúži v živote len to najlepšie a zo srdca im prajem šťastie v manželstve, veľa lásky, pocit istoty a radostné dni rodinného života.

Milý ženích, obraciam sa na teba, nemohol si si vybrať lepšie. Bolo veľkou výhrou v tvojom živote, že si stretol túto ženu a že vás obidvoch trafil Amorov šíp. Vaše srdcia navzájom prehovorili spoločnou rečou. Viem, že ty si to nado všetko ceníš a urobíš všetko pre vaše spoločšťastie.

Obidvaja ste si prežili ťažké chvíle a preto si to veľmi zaslúžite. Ja osobne som veľmi rád, že ste našli jeden druhého, malo to tak byť, ste ako stvorení jeden pre druhého. Už nejakú dobu zdieľate jednu domácnosť, čo bolo pre vás skúškou spolužitia. Už je vám známe riešiť každodenné maličkosti aj väčšie veci spoločne. Pretĺkať sa životom ruka v ruke a vzájomne si pomáhať.

Onedlho sa stanete rodičmi. Váš život sa zmení, nadobudne iný zmysel. Pod nevestiným srdcom rastie život, ktorý ste darovali a ktorý sa stane naplnením vašich životov.

Udalosť akou je svadba by mala byť radostná a veselá. Je to veľký dôvod na oslavu. Nech teda vaša svadba sa nesie v duchu dobrej zábavy a veselej nálady. Nech tento deň je dňom, na ktorý budete spomínať celý život s radosťou a úsmevom na tvári.

A tak pozdvihnime čaše a pripime na nevestu a na ženícha, na ich uzavretie manželstva a založenie rodiny a na ich spoločšťastie, ktoré im všetci zo srdca želáme.

Všetko dobré vám prajeme!

3.1/5 - (43 votes)